Майже 6 млн людей в Україні мають порушення слуху

09.02.2017 2
fb49403363321d197e29165828cffc12.jpg

Опитування виявило чисельні проблеми слабочуючих при повсякденному спілкуванні

Незалежна американська компанія соціологічних дослідженьHarris Pollу травні 2016 року провела в США он-лайн опитування на замовлення Oticon Inc., дочірнього підприємства компанії Oticon (Данія). За результатами опитування виявилося, що люди з порушенням слуху стикаються у повсякденному житті зі значними проблемами. Серед виявлених проблем – складність або навіть неможливість спілкування з декількома людьми одночасно, спілкування у гамірному оточенні, також слабочуючим доводиться докладати великі зусилля для розуміння сказаного і навіть для запам’ятовування змісту бесіди.

Інфографіка

«Он-лайн опитування, проведене серед понад 2 000 учасників, демонструє, що люди з порушенням слуху відчувають когнітивне (пізнавальне – прим. автора) напруження у повсякденних ситуаціях, намагаючись зрозуміти і запам’ятати бесіду», – прокоментував результати дослідження президент Oticon Inc. Peer Lauritsen, – «Саме тому Oticon взяв за довгострокову мету запровадження технології BrainHearing™. Ця інноваційна технологія суттєво полегшує роботу мозку людей з порушенням слуху, оскільки не тільки допомагає краще чути, але й зменшує зусилля слухової кори мозку, потрібне для розуміння сказаного на фоні оточуючого шуму».

Опитування Harris Poll висвітлило проблеми, які люди з порушенням слуху відчувають, слідкуючи за розмовою та прислухаючись до оточуючих звуків у повсякденному житті.
У результаті опитування з’ясовано, що серед людей з порушенням слуху:

88% опитуваних часто пропускають слова під час бесіди.

85% часто змушені докладати більше зусиль для прослуховування і розуміння сказаного, ніж люди з нормальним слухом.

67% не розуміють мовлення на фоні шуму та гаміру (шуму від одночасної розмови багатьох людей).

52% майже повсякчасно напружуються, щоб мати змогу приймати активну участь у бесіді, не гублячи суть розмови.

48% відчувають труднощі при відрізненні мовлення від шуму.

43% мають складнощі із запам’ятовуванням сказаного.

33% відчувають себе ізольованими або нездатними брати участь у розмові, що відбувається в шумному оточенні, якщо шум надходить з різних сторін.

Крім цього, 73% респондентів повідомили про проблеми прослуховування звуків, що надходять з різних напрямків, а 46% – про відчуття суттєвого напруження при слуханні. Половина опитуваних відзначила, що найбільш складне слухове оточення виникає у ресторанах, кафе, за святковим столом.

Згідно даним Oticon Inc. приблизно 20% американців мають деяку ступінь порушення слуху. Відповідно до даних Hearing Loss Association of America, у 65-річному віці від порушень слуху страждає кожна третя особа, а в 75-річному віці проблеми зі слухом має 50% населення.

Фахівці Науково-дослідницького центру Eriksholm в Oticon працюють над вдосконаленням технології BrainHearing™, за допомогою якої слухові апарати можуть ретельно обробляти звуки, зберігаючи та чітко відтворюючи мовні сигнали, завдяки чому полегшується робота слухової кори мозку, потрібна для зрозуміння сказаного. Коли мозок отримує максимально точну інформацію щодо мовленнєвого сигналу, він докладає значно менше зусиль на те, щоб зрозуміти мовлення. В результаті такого підходу, людина може слухати та чути без зайвих зусиль. Це означає, що користувачам слухових апаратаів буде потрібно значно менше зусиль при слухані, а отже, вони зможуть бути більш активними протягом усього дня, не відчуваючи слухової втоми.

Інтерполяція даних опитування Harris Poll пропорційно населення США та населення України показала, що в Україні від порушень слуху страждають приблизно 6 мільйонів людей. Тобто проблема є дуже поширеною. Беручи до уваги, що зайнятість населення України та США має багато подібних рис, можна припустити, що люди з порушеннями слуху в Україні відчувають ті ж самі труднощі, що й їх американські «товариші по нещастю», а отже, результати цього дослідження достеменно віддзеркалюють картину проблеми в Україні.

«Зазначене підтверджується тим, що саме про такі проблеми нам дуже часто розповідають наші пацієнти, – погоджується Головний лікар Медичного центру слухової реабілітації АВРОРА® Олена Сербін, – але, в нас є все необхідне, щоб допомогти людям з порушенням слуху в подібних ситуаціях».

«Саме тому ми запровадили в Україні слухові апарати Oticon Opn у перший же місяць після їх тріумфального виходу на світовий ринок у червні 2016 року, – розповідає заступник Генерального директора з медичних питань Центру АВРОРА® В’ячеслав Федорук, – і протягом декількох наступних місяців багато з наших пацієнтів отримали чудову можливість добре чути у будь-якій шумній чи гамірній ситуації, не відчуваючи жодного напруження чи втоми, притаманних людям з порушеннями слуху».

Отже, перш ніж вирішити проблему, треба усвідомити та ретельно дослідити її. Саме з цією метою компанія Oticon проводить чисельні соціологічні, клінічні, аудіологічні та технологічні дослідження та розробляє інноваційні технології, які дозволяють людям з порушенням слуху жити повноцінним життям, подібно до людей з нормальним слухом.

Якщо Вам знайомі проблеми, виявлені у цьому дослідженні, будь ласка, запишіться на прийом до Медичного центру АВРОРА®.
Спеціалісти Центру допоможуть Вам знайти вирішення проблеми.


2 коментарі

 • Коментатор WordPress

  09.02.2017 at 15:03

  Привіт, це коментар.
  Щоби почати модерування, редагування, та видалення коментарів, будь ласка, відвідайте розділ коментарів у Майстерні.
  Аватари коментаторів ідуть із Gravatar.

  Відповісти

Відповісти

Ваша email адреса не буде опублікована. Поля, позначені зірочкою (*) є обов'язковими для заповнення!


© Львів Слух | Львів, Перфецького 2а